Historia Cukierni Hania

Cukiernia Hania działa na śląskim rynku cukierniczym już od niemal pół wieku. Zaczynaliśmy od Lodziarni. W Sośnicowicach pod Gliwicami powstał nasz pierwszy punkt, w którym serwowaliśmy trzy smaki lodów: śmietankowe, truskawkowe oraz oczywiście czekoladowe. Z roku na rok poszerzaliśmy naszą ofertę, najpierw o nowe smaki lodów, kawę, po wyszukane desery i tradycyjne wypieki. Przez lata udało nam się stworzyć stałą ofertę, trafiającą w najróżniejsze gusta i smaki. Dziś, prawie pół wieku później, otwieramy przed Wami nie tylko drzwi naszej Retro Lodziarni i cukierni w Sośnicowicach, ale również 6 innych punktów firmowych w Gliwicach, Zabrzu i Rybniku.

Oprócz lodów i deserów znajdziecie tam między innymi kruche ciasteczka, karmelowe babeczki, makaroniki, wyśmienite torty weselne, urodzinowe czy produkty specjalne z naszą bezową "Pokusą" na czele. W ofercie posiadamy również tradycyjne, smaczne i zdrowe pieczywo. W okresie świątecznym (Boże Narodzenie, Wielkanoc) i w nasze tradycyjne święta i okazje (Tłusty Czwartek, Walentynki, Dzień Kobiet itp), do naszej stałej oferty dokładamy specjały, które pozwolą Wam się cieszyć smakiem i obdarować radością najbliższych.

Wszystkie nasze produkty i wypieki przygotowywane są zgodnie z mottem, iż wszystko, co sprzedajemy, powinno być naturalne i najlepszej jakości.

Od lat szczycimy się tym iż do produkcji wykorzystujemy najlepsze składniki czasami ciężko dostępne na polskim rynku. Nietypowe połączenia smaków sprawiają iż nasze produkty są tak wyjątkowe, o czym nas informujecie w tych wszystkich pozytywnych opiniach, które otrzymujemy każdego dnia i za które bardzo dziękujemy. Zapraszamy do naszych śląskich cukierni lub zamówienia wypieków z dostawą pod wskazany adres. Możemy je dostarczyć własnym transportem m.in. na terenie: KatowicBytomia, Czerwionki-LeszczynGliwicKnurowa, PyskowicRudy Śląskiej, Rybnika, Sośnicowic Zabrza. 

Historia

Działamy na Śląskim rynku cukierniczym już od 1972 roku. Doświadczenie przekazywane z pokolenia na pokolenia towarzyszy nam w codziennej pracy.

2016
Od momentu założenia firmy wiele się zmieniło, dziś oprócz produkcji lodów, pieczemy wyśmienite ciasta, smaczne pieczywo, obsługujemy bankiety i wesela. Staramy się przy tym, żeby jakość naszych produktów i usług była na jak najwyższym poziomie. Mamy nadzieję, że przez kolejne lata Cukiernia Hania będzie Państwu towarzyszyć, a my będziemy wyznaczać sobie coraz ambitniejsze cele.
2014
Rusza drugi etap inwestycji w Sośnicowicach. Nasza lodziarnia przechodzi lifting i nadajemy jej oficjalną nazwę Retro Lodziarnia.
2013
W tym roku zaczęliśmy przebudowę naszego "matecznika". Najpierw powiększyliśmy sklep firmowy przylegający do naszej piekarni.
2011
Wielkim wydarzeniem było dla nas zakończenie pierwszego etapu modernizacji naszej flagowej placówki w Sośnicowicach. 1 grudnia otwarliśmy znacznie powiększony i mamy nadzieję wygodniejszy dla Państwa sklep cukierniczy przy ul. Gliwickiej gdzie możemy zaprezentować naszą całą ofertę, a także od niedawna produkowane praliny.
2009
Najlepszym wyznacznikiem w zdobywaniu Państwa zaufania było otwarcie naszej placówki poza granicami Gliwic w Zabrzu przy ulicy Wolności 321.
2008
Niesłabnące, a wręcz rosnące zainteresowanie smakowitymi wyrobami, doprowadziło do otwarcia drzwi naszych sklepów przy ulicach Bernardyńskiej 10 i Wieczorka 28 w Gliwicach
2004
Dzięki Państwa uznaniu, Cukiernia Hania już w 2004 roku, zyskała kolejną siedzibę przy ulicy Gomułki 2 w Gliwicach
2002
Pierwszy sklep firmowy został otwarty w 2002 roku przy ulicy Wieczorka 2 w Gliwicach
2001
W 2001 roku otworzyliśmy nowy rozdział w historii firmy. Podjęliśmy decyzję o budowie własnej sieci sklepów. Stało się tak za sprawą rosnących wymagań klientów oraz chęci oferowania najlepszej obsługi w branży.
1990
Po wielkich zmianach pierwszego okresu lat 90. Cukiernia Hania jako firma z długoletnią tradycją, wkroczyła w nową rzeczywistość już z charakterystycznym logotypem, w kolorach różu i fioletu i pełną ofertą zawierającą oprócz lodów i pieczywa, ciasta, kawę i torty.
1981
Ważnym momentem w historii firmy było zakupienie oraz remont przylegającej do lodziarni starej piekarni. Wtedy to już pod nazwą Cukiernia Hania po raz pierwszy pojawiło się pieczywo, którego asortyment z upływem lat stale się powiększał.
1975
Z biegiem czasu asortyment lodziarni poszerzył się o pierwsze wyroby cukiernicze - pączki, które zaczęły się cieszyć całorocznym powodzeniem.
1972
Nasze pierwsze menu zawierało lody w trzech smakach: śmietankowym, truskawkowym i czekoladowym, które serwowaliśmy w charakterystycznych dla tamtego okresu waflach. Popularność i rosnące zadowolenie klientów, doprowadziło do rozwoju firmy i rozbudowy lodziarni o salę kawiarnianą z większą ilością miejsc.
1972
Początki naszej firmy sięgają czterdziestu lat wstecz, kiedy to jeszcze pod nazwą Zakład Cukierniczy Joanna Ludwig, otwarta została na parterze domu rodzinnego, przy ul. Gliwickiej 2 w Sośnicowicach lodziarnia, działająca sezonowo od kwietnia do końca września.