Torty urodzinowe nie tylko dla najmłodszych

9 października 2019

Szukasz idealnego pomysłu na tort urodzinowy? Sprawdź 5, niewychodzących z mody pomysłów na wypieki dla solenizanta.  Zapraszamy do lektury!

1. Dla wielbicieli klasyki

Niemalejącą popularnością cieszą się klasyczne torty urodzinowe. Co sprawia, że nadal są chętnie wybierane? Zasługę można przypisać ich prostocie i pewności, że zasmakują każdemu. Wśród najczęściej wybieranych, klasycznych smaków wyróżnić można m.in. śmietankowy i czekoladowy. Klasyczny tort urodzinowy to przeważnie stonowane, uniwersalne zdobienia i okrągły kształt - choć można również spotkać wypieki kwadratowe bądź prostokątne. Taki tort doskonale sprawdzi się w przypadku bardziej oficjalnych przyjęć, organizowanych dla starszych osób. 

2. Oryginalne kompozycje smakowe

Popularność tortów urodzinowych o typowej formie, lecz oryginalnym smaku stale rośnie. To doskonały kompromis między tradycją a nowoczesnością. Dzięki coraz większej dostępności oryginalnych składników, przy tworzeniu kompozycji smakowych cukierników ogranicza jedynie ich wyobraźnia! 

Dla poszukiwaczy oryginalnych smaków polecamy m.in. nasze autorskie wypieki - tort o smaku agrestowym, tort snickers, tort grylażowy oraz rokitnikowy

3. Kolorystyka tortu urodzinowego - tradycyjnie czy nowocześnie?

W porównaniu do tortów na inne okazje, wypieki urodzinowe wyróżniają się dość swobodną kolorystyką. Wyjątek stanowią torty na roczek. Słodkości przygotowywane na pierwsze urodziny dziecka przeważnie zdobione są dodatkami w kolorze różowym - w przypadku dziewczynek - bądź niebieskim, jeśli tort przygotowywany jest dla chłopca.

Coraz częściej rodzice rezygnują jednak ze stereotypowych barw - rosnącą popularnością cieszą się torty na roczek utrzymane w neutralnej kolorystyce, z beżowymi czy szarymi akcentami. 

4. Tematyczne dekoracje

Nowoczesne cukiernictwo to nieograniczone możliwości dekoracyjne. Dzięki temu, tort na urodziny bez trudu można dopasować do wieku i zainteresowań solenizanta. 

Na roczek można postawić na sprawdzone i uniwersalne wzory, takie jak misie, zwierzątka, kokardki czy kwiatki. W przypadku starszych dzieci najpopularniejsze są dekoracje z postaciami z bajek - od kilku sezonów z mody nie wychodzą torty urodzinowe ze Świnką Peppą czy z motywami z disneyowskiej “Krainy lodu”. 

Dekoracje tematyczne możemy także dopasować do dorosłych solenizantów. Logo ulubionej drużyny piłkarskiej, żartobliwy rysunek czy napis - personalizacja tortu nigdy nie była prostsza! 

5. Spersonalizowany wzór tortu 3D

Torty urodzinowe 3D to jeden z najgorętszych trendów cukierniczych. Te wyjątkowe wypieki mogą przypominać prawdziwe dzieła sztuki. Nie bójmy się więc eksperymentować z różnymi wzorami i kształtami. Na roczek najbardziej poleca się tort w kształcie cyfry jeden. Dla najmłodszych smakoszy polecamy natomiast takie wzory jak zwierzęta, zabawki czy postacie z bajek. Torty urodzinowe 3D nie tylko ucieszą dzieci, ale także dorosłych. Można je spersonalizować pod zainteresowania bliskich. Dla piwoszy można wykorzystać kształt butelki piwa, dla miłośników wędkowania - rybę, a dla miłośniczek mody logo ulubionej marki.

Masz własny pomysł na tort? To wspaniale! Sprawdź ofertę tortów urodzinowych Cukiernii Hania i wybierz wymarzony tort dla Ciebie i Twoich bliskich. Zapraszamy!

Zobacz pozostałe aktualności