Jak zorganizować słodki stół na chrzest?

30 grudnia 2022

Chrzest to uroczystość, podczas której cała uwaga skupia się na dziecku, dlatego kącik ze słodkościami powinien być szczególnie bogaty. Wśród gości na chrzcie znajduje się również sporo innych dzieci, które są zazwyczaj najbardziej zainteresowane słodkim stołem. Sprawdź, co powinno znaleźć się na słodkim stole i dlaczego jego zawartość jest tak ważna podczas chrztu.

Co powinno znaleźć się na słodkim stole?

Słodki stół to przede wszystkim atrakcja i urozmaicenie przyjęcia, dlatego jego wygląd powinien już z daleka przyciągać wzrok gości. Kolorowe ciasteczka, mini desery w kubeczkach i eleganckie makaroniki stanowią najczęściej podstawę słodkiego stołu. Kącik ze słodkimi wyrobami często zdobią również niewielkie ciastka pokryte idealnie gładką warstwą lukru lub masy cukierniczej. Te drobne słodycze zazwyczaj kuszą swoim dopracowanym wyglądem, dzięki któremu każde ciastko przypomina małe dzieło sztuki.

Na zawartość słodkich stołów składają się głównie słodycze łatwe w jedzeniu, czyli dzielone na niewielkie porcje, które pozwalają na spróbowanie wielu ciasteczek i słodkości bez konieczności brania dużego kawałka, jak ma to miejsce w przypadku tortu. Warto więc pamiętać, aby każdy rodzaj wybranych słodyczy był podany w wygodny sposób. Najlepszym tego przykładem są cake popsy, czyli kulki wykonane z ciasta wymieszanego z lukrem i pokryte kolorową polewą. Słodycze te nabija się na patyki, dzięki czemu są bardzo łatwe w jedzeniu i nie brudzą rąk gości.

Słodycze na chrzest

Oprócz ciast słodki stół na chrzest może również zawierać klasyczne słodycze, takie jak cukierki, lizaki czy czekoladowe drażetki. Dodatek zwykłych słodkości dostępnych w sklepie jeszcze bardziej urozmaici słodki stół i pozwoli zadowolić gości, którzy niekoniecznie przepadają za wymyślnymi słodkościami. 

Kolejnym rozwiązaniem, które z pewnością zapadnie w pamięci gościom na chrzcie, jest fontanna z płynną czekoladą. Choć jest to atrakcja dość popularna podczas różnych przyjęć, to nadal cieszy się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Obecność fontanny łączy się również z koniecznością uzupełnienia słodkiego stołu o przekąski, które można oblać czekoladą, takie jak pianki marshmallow, precelki czy też pokrojone owoce.

Jak spersonalizować słodki stół na chrzest?

Słodkie stoły stanowią zazwyczaj główną atrakcję podczas przyjęć takich jak chrzest, jednak bardzo łatwo jest stworzyć aranżację, która niespecjalnie zachwyci i zaskoczy gości. Wyjątkowy efekt można jednak osiągnąć w bardzo łatwy sposób — korzystając z personalizacji. Branża eventowa rozwija się w sposób dynamiczny, dyktując również trendy panujące podczas wesel, przyjęć urodzinowych czy właśnie chrztów.

Obecnie chrzest, podobnie jak przyjęcie weselne, można zorganizować przy zachowaniu kilku głównych kolorów lub tematu całej imprezy. Wiele osób decyduje się np. na zamówienie dekoracji w kolorze różowym czy też umieszczenie w strategicznych miejscach motywu bajkowego. Dekoracje na słodki stół również mogą dopasować się do reszty wystroju. Cukiernia Hania posiada w swojej ofercie szeroki wybór personalizowanych ciasteczek i czekoladek z możliwością umieszczenia dowolnej grafiki na opakowaniu. Tak oryginalne słodkości mogą stać się również oryginalnym sposobem na podziękowanie gościom za obecność i uczestnictwo w tak ważnym dniu, jakim jest chrzest dziecka.


Zobacz pozostałe aktualności